Przejdź do treści

Próba kradzieży kabla energetycznego udaremniona

Data: 2012-10-17 10:12:00
Próba kradzieży kabla energetycznego udaremniona

Bełchatowianin i dwaj mieszkańcy gminy Bełchatów zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży kabla energetycznego. Wszyscy okazali się pracownikami okradanego przez siebie przedsiębiorstwa – poinformowała Komenda Policji Powiatowej w Bełachtowie.

16 września 2012 roku, późnym wieczorem, w okolicy Trząsu (gmina Kluki), pracownicy ochrony jednego z przedsiębiorstw ujęli dwóch mężczyzn ładujących kabel energetyczny na skrzynię firmowego samochodu. Żaden z nich nie dysponował jednak dokumentem uprawniającym do przewiezienia kabla. Nie wskazali również, skąd pochodzi odcięty przewód o długości 160 metrów. To utwierdziło ochroniarzy w przekonaniu, iż zatrzymali sprawców kradzieży, a zarazem wyjaśniało, dlaczego trzeci z mężczyzn załadowujących kabel na ich widok uciekł do pobliskiego lasu. Szybko ustalono personalia uciekiniera i zatrzymano go w pobliżu miejsca zdarzenia.

Na miejsce przestępstwa niezwłocznie udali się policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej, którzy procesowo zabezpieczyli ujawnione dowody i ślady działania przestępczego, a do policyjnego aresztu trafili 52-letni bełchatowianin oraz 46 i 61-letni mieszkańcy gminy Bełchatów. Wszyscy okazali się być zatrudnieni w okradanej firmie, dwaj na stanowiskach elektryków, jeden jako kierowca. Wartość odciętego kabla została wyceniona na 33 000 złotych.

Podejrzanym, którym policjanci w oparciu o zebrany materiał dowodowy przedstawili zarzuty usiłowania kradzieży przewodu energetycznego, grożą kary do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Policji Powiatowej w Bełachtowie

 

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

policja, kradzież kabli, energetyka

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie