Przejdź do treści

Dwójce złodziei 260 metrów kabla na kolei grozi 8 lat więzienia

Data: 2012-09-21 15:48:00
Dwójce złodziei 260 metrów kabla na kolei grozi 8 lat więzienia

Policja zatrzymała dwie osoby, które uszkodziły system sterowania ruchem na trasie Wrocław-Poznań. Grozi im do 8 lat więzienia - podał serwis TVN 24.


29-latka i 30-latek ukradli ok. 260 metrów przewodów z czynnej linii kolejowej, łączącej Wrocław i Poznań. Parę przewożącą aluminiowe przewody samochodem, zauważyli dzielnicowi na wrocławskim Psim Polu.

– Doskonale zdawali sobie sprawę z zagrożenia, jakie powodują, bo mieli przy sobie przygotowane wcześniej tabliczki ostrzegające o niedziałającym systemie sterowania ruchem – mówi TVN24 asp. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.

Uszkodzony system nie ostrzegał przed najeżdżającym pociągiem. Ale to nie wszystko. – Każde przecięcie przewodów powoduje, że u dyżurnego zapala się lampka z sygnałem, że system jest uszkodzony. I wtedy pociąg jadący 80 km/h zmniejsza prędkość do 20 km/h, a to powoduje opóźnienia – tłumaczy Mirosław Siemieniec z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Kobieta i mężczyzna trafili na trzy miesiące do aresztu. Usłyszeli też zarzuty spowodowania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i mienia wielkich rozmiarów. Grozi im do 8 lat więzienia.

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

sankcja, kara, zagrożenie, kradzież kabli, PKP

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie