Przejdź do treści

Artykuły

photogenica

Romowie w Maszkowicach wypalają miedziane kable

- Nieustannie otrzymywaliśmy zgłoszenia o wypalaniu złomu przez mieszkańców romskiego osiedla w Maszkowicach - narzeka wójt Łącka Jan Dziedzina. - Teraz, gdy tylko kamery zarejestrują dym, można interweniować wysyłając radiowóz do osady - relacjonuje Polska the Times.

czytaj: Romowie w Maszkowicach wypalają miedziane kable

Kradzież 400 metrów sieci trakcyjnej w Waplewie

Kradzież 400 metrów sieci trakcyjnej w Waplewie

400 metrów sieci trakcyjnej zginęło w nocy na trasie Nidzica-Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie). Z tego powodu na odcinku Olsztyn-Działdowo występują poważne utrudnienia w ruchu. Wprowadzono m.in. komunikację zastępczą, naprawa może potrwać kilka godzin - informuje TVP Info.

czytaj: Kradzież 400 metrów sieci trakcyjnej w Waplewie

photogenica

Operatorzy skuteczniejsi w walce ze złodziejami kabli

Liczba przypadków kradzieży i dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej spada. Podczas gdy w latach 2011-12 odnotowywano ponad 10 tys. takich przypadków rocznie, w ubiegłym roku takich zdarzeń było o połowę mniej - wynika z danych zebranych przez sygnatariuszy Memorandum na rzecz przeciwdziałania kradzieżom infrastruktury.

czytaj: Operatorzy skuteczniejsi w walce ze złodziejami kabli

Współpraca ponad granicami - porozumienie w walce z kradzieżami infrastruktury

Współpraca ponad granicami - porozumienie w walce z kradzieżami infrastruktury

27 listopada br., Sygnatariusze Memorandum na rzecz przeciwdziałania kradzieżom infrastruktury zawarli porozumienie o współpracy z niemiecką organizacją zrzeszającą właścicieli infrastruktury - SIPAM. 

czytaj: Współpraca ponad granicami - porozumienie w walce z kradzieżami infrastruktury

Razem przeciw kradzieży i dewastacji infrastruktury  podsumowanie oraz plany

Razem przeciw kradzieży i dewastacji infrastruktury – podsumowanie oraz plany

27 sierpnia br. w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej odbyło się spotkanie podsumowujące współpracę w ramach Memorandum na rzecz przeciwdziałania zjawisku kradzieży i dewastacji infrastruktury. Inicjatorzy i Sygnatariusze Memorandum rozmawiali o wynikach współpracy, skali zjawiska oraz planach na lata 2014-2015.

czytaj: Razem przeciw kradzieży i dewastacji infrastruktury – podsumowanie oraz plany

photogenica

Poradnik postępowania w razie kradzieży kabli lub dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej przygotowała poradnik postępowania w razie kradzieży kabli lub dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej. Opisano w nim kolejne kroki w postępowaniu w przypadkach tych przykrych zdarzeń.

czytaj: Poradnik postępowania w razie kradzieży kabli lub dewastacji infrastruktury telekomunikacyjnej

Powstała fundacja do walki ze złodziejami kabli

Powstała fundacja do walki ze złodziejami kabli

Niezłomni to nazwa fundacji na rzecz przeciwdziałania kradziezy i dewastacji infrastruktury, którą utworzyły Netia, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych i Recyklingu, Orange Polska, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (zrzeszające przedstawicieli branży energetycznej).

czytaj: Powstała fundacja do walki ze złodziejami kabli

Jak skutecznie walczyć ze złodziejami infrastruktury

Jak skutecznie walczyć ze złodziejami infrastruktury

Ze złodziejami infrastruktury telekomunikacyjnej, kolejowej i energetycznej można skutecznie walczyć. Potrzebna jest jednak do tego ścisła współpraca między policją a firmami oraz zaangażowanie w to zwykłych obywateli – przekonywali uczestnicy konferencji „Przeciwdziałanie kradzieżom metali”, która została zorganizowana przez sygnatariuszy „Memorandum w sprawie współpracy na rzecz przeciwdziałania zjawisku kradzieży i dewastacji infrastruktury”.

czytaj: Jak skutecznie walczyć ze złodziejami infrastruktury

Złodzieje metali grasują w całej Europie

Złodzieje metali grasują w całej Europie

Zjawisko kradzieży metali, którego efektem jest dewastacja infrastruktury telekomunikacyjnej, kolejowej czy energetycznej nie dotyczy tylko Polski. Z problem tym zmagają się także inne kraje na świecie. W wielu z nich, podobnie jak w Polsce, w ostatnim okresie patologia tauległa nasileniu.

czytaj: Złodzieje metali grasują w całej Europie

Operatorzy łączą siły przeciw złodziejom kabli

Operatorzy łączą siły przeciw złodziejom kabli

Operatorzy alarmują, że skala kradzieży kabli telekomunikacyjnych jest coraz większa. Tylko Telekomunikacja Polska zanotowała w 2011 roku ponad 7 tys. takich przypadków. To znaczny wzrost w stosunku do 2009 roku, w którym  liczba kradzieży wyniosła niecałe 3 tys. W dodatku towarzyszy temu  dewastacja studzienek i kanalizacji teletechnicznej, co zwiększa koszty naprawy. Operatorzy wspólnie z UKE, firmami energetycznymi i kolejowymi chcą podjąć działania, które będą przeciwdziałać tej patologii.

czytaj: Operatorzy łączą siły przeciw złodziejom kabli

przeczytaj_tresc_ponownie