Przejdź do treści

Rusza portal Kradzieże Infrastruktury.pl

Data: 2012-08-23 07:01:00
Rusza portal Kradzieże Infrastruktury.pl

Kradzież kabli telekomunikacyjnych, kolejowych czy energetycznych to nie tylko kłopot dla przedsiębiorców z tych branż, ale i problem społeczny. Brak dostępu do Internetu, opóźnienia pociągów czy przerwy w dostawie energii to częste skutki tych przestępstw. Uruchomiony w ramach portalu Polska Szerokopasmowa serwis Kradzieże Infrastruktury.pl ma z jednej strony przedstawić skalę problemu, opisywać podejmowane działania przeciw tego typu przestępstwom, ale i uwrażliwiać społeczeństwo na tę patologię.

Dziś przestępstwa kradzieży infrastruktury w większości wypadków  są umarzane ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu. Dodatkowo brak reakcji lokalnych społeczności na zagrożenia czy naruszenia prawa występujące  w ich otoczeniu wpływa na to, że sprawcy czują się bardziej pewni i zupełnie bezkarni.

Dlatego też Urząd Komunikacji Elektronicznej zaproponował operatorom telekomunikacyjnym, firmom energetycznym, kolei oraz izbom branżowym podjęcie wspólnych działań, które będą przeciwdziałać kradzieżom infrastruktury. Ich celem jest  z jednej strony doprowadzenie do zmian legislacyjnych, które ułatwią walkę ze złodziejami, ale także wypracowanie metod, które usprawnią współpracę z policją w tym zakresie.

Serwis kradziezeinfrastruktury.pl wpisuje się w te działania. Na jego lamach będziemy informować o podejmowanych  inicjatywach na rzecz przeciwdziałania zjawiskom kradzieży i dewastacji infrastruktury, np. proponowanych  zmianach z zakresu legislacji czy prowadzonych  kampaniach społecznych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu i dzielenia się uwagami na jego forum. Serwis będzie systematycznie rozbudowywany i ulepszany.

 Źródło: własne

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

kable, kradzieże infrastruktury, serwisy

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie