Przejdź do treści

Mieszkańcy Tczewa zatrzymani za kradzież kabli telekomunikacyjnych

Data: 2012-10-23 12:59:00
Mieszkańcy Tczewa zatrzymani za kradzież kabli telekomunikacyjnych

W ostatnią sobotę policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Tczewa, którzy od kilku tygodni kradli przewody telekomunikacyjne wycinając je z studzienek. Wczoraj sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Za kradzieże grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę (20 października) kilka minut po godzinie 3.00. Wówczas patrolujący wieś Rokitki k. Tczewa policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 35 lat, którzy ze studzienki telekomunikacyjnej usiłowali ukraść kilkadziesiąt metrów kabla.

Sprawcy przecięli przewód, pozbawiając większość mieszkańców wsi możliwości korzystania z telefonów stacjonarnych i internetu. Jak ustalili mundurowi, zatrzymani mężczyźni w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dokonali na terenie powiatu tczewskiego ponad dziesięciu podobnych kradzieży powodując straty na łączną sumę prawie 80tys. złotych. Następnie przewody były przez nich wypalane, a uzyskany w ten sposób metal trafiał na złom.

Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn. Za kradzieże przewodów telekomunikacyjnych grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

kradzież kabli, policja, pomorskie

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie