Przejdź do treści

Kradzież 400 metrów sieci trakcyjnej w Waplewie

Data: 2015-08-05 18:04:00
Kradzież 400 metrów sieci trakcyjnej w Waplewie

400 metrów sieci trakcyjnej zginęło w nocy na trasie Nidzica-Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie). Z tego powodu na odcinku Olsztyn-Działdowo występują poważne utrudnienia w ruchu. Wprowadzono m.in. komunikację zastępczą, naprawa może potrwać kilka godzin - informuje TVP Info.

Do kradzieży doszło w nocy z wtorku na środę na wysokości miejscowości Waplewo (woj. warmińsko-mazurskie). – Na trasie Nidzica-Olsztynek skradziono 400 metrów sieci trakcyjnej – poinformowała TVP Info Jolanta Pych, rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału Przewozów Regionalnych w Olsztynie.

Na trasie pomiędzy Olsztynkiem a Nidzicą wprowadzono komunikację zastępczą. Pasażerów wożą dwa busy i autokary zamówione przez spółkę kolejową. Z kolei pociągi dalekobieżne kursują przez Iławę. O zmianach podróżni są informowani na bieżąco.

Naprawa potrwa co najmniej kilka godzin. Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych poinformował na antenie TVP Info, że na miejsce natychmiast został skierowany pociąg do naprawy sieci i w tej chwili pracują ekipy techniczne, które usuwają skutki kradzieży.

O sprawie kradzieży trakcji została powiadomiona także policja i Służba Ochrony Kolei.

Źródło: TVP Info

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

Waplewo, kradzież sieci trakcyjnej, PKP, kolej, utrudnienia

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.

Komentarze

Brak komentarzy

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:
Jesteś pierwszym, który to przeczytał

przeczytaj_tresc_ponownie